flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«Мама сідала в машину, щоб контролювати п’яного вітчима». Суд ухвалив вирок винуватцю автотрощі, в якій загинула його дружина

15 лютого 2022, 11:21

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області визнав 42-річного мешканця м. Шепетівка винуватим у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинили смерть потерпілого (частина 3 статті 286-1 Кримінального кодексу України), та призначив йому покарання у виді 5 років ув’язнення з позбавленням права керування транспортними засобами на 5 років.

За вироком, дорожньо-транспортна пригода сталася удень 24 вересня 2021 року між селами Білопіль та Ленківці Шепетівського району. Шепетівчанин, що п’яним їхав за кермом свого автомобіля «Opel», під час обгону попутного транспорту допустив занос авта, не впорався з керуванням і через праве узбіччя з’їхав у лісосмугу, де зіткнувся з деревами. Його швидкість була близько 115-120 км/год. Дружина водія, котра сиділа на передньому пасажирському сидінні, від отриманих травм загинула на місці.

У судовому засіданні чоловік свою вину визнав. Сказав, що того дня заїхав до батька, де випив 200 грамів горілки. Коли прийшла дружина й попросила завезти її у село, не сказавши, що випив, сів за кермо. Припускає, що причиною заносу автомобіля могли стати шини різного розміру, встановлені на передній і задній осі.

Донька загиблої упевнена, що необхідності їхати кудись того дня не було, а тому уважає, що це були «п’яні покатушки» вітчима, який не раз сідав п’яним за кермо, а мама – поруч, щоб контролювати його стан. Запевнила, що спроможна самостійно утримувати молодшу сестру – доньку обвинуваченого, а його просила суворо покарати.

За даними судової інженерно-транспортної експертизи, водій Opel, дотримуючись вимог п. 12.1 ПДР України (рухатись зі швидкістю, за якої він мав би змогу безпечно керувати автомобілем та контролювати його рух), з технічної точки зору не був позбавлений можливості запобігти заносу авта. Судово-медична експертиза виявила у крові обвинуваченого 2,06 ‰ етилового (винного) алкоголю.

Суд встановив, що він уперше притягається до кримінальної відповідальності, вдівець, має на утриманні одну неповнолітню дитину, є особою з інвалідністю 3 групи, має позитивні характеристики. Обставинами, які пом`якшують покарання обвинуваченому, суд визнав щире каяття та повне визнання вини, обставин, які б обтяжували йому покарання, немає.

«При ухваленні вироку суд враховує характер дій обвинуваченого, який допустив грубі порушення Правил дорожнього руху, керуючи транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння, наслідки діяння, зокрема спричинення смерті потерпілій, та зазначає, що позитивна характеристика [обвинуваченого] у загальносоціальному плані, його посткримінальна поведінка в судовому засіданні, спрямована на залагодження своєї провини перед потерпілою та висновок органу пробації щодо низького ризику небезпеки для суспільства, не знижують тяжкості й небезпечності злочину, вчиненого ним за встановлених обставин», – констатує суд.

Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.

За повідомленням пресслужби суду