flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Представництво

10 січня 2019, 13:12

     Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» № 1401-VIII від 02.06.2016 р. було запроваджено представництво виключно прокурорами та адвокатами захисту інтересів учасників судового провадження.

     Засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються законом.

     Виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.

     Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді:

     - у трудових спорах;

     - спорах щодо захисту соціальних прав;

     - щодо виборів та референдумів;

     - у малозначних спорах;

     - стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

     Представництво виключно прокурорами або адвокатами:

     - з 01 січня 2017 року у Верховному суді та судах касаційної інстанції;

     - з 01 січня 2018 року у судах апеляційної інстанції;

     - з 01 січня 2019 року у судах першої інстанції;

     - з 01 січня 2020 року представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах.

     Види адвокатської діяльності:

     - Представництво інтересів потерпілого під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, прав і обов’язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні.

     - Представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами.

     - Представництво інтересів фізичних і юридичних осіб, держави органів державної влади, органів місцевого самоврядування в іноземних, міжнародних судових органах, якщо інше не встановлено законодавством іноземних держав, статутними документами міжнародних судових органів та інших міжнародних організацій або міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

     Кодекс адміністративного судочинства України не вимагає обов’язкового надання разом з ордером копії або витягу із договору про надання правової допомоги для підтвердження повноважень адвоката як представника.

     Відповідно до ч. 4 ст. 59 КАС України повноваження адвоката, як представника, підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність»     № 5076-VI від 05.07.2012 року.

     За приписами ст. 26 Закону України «Про адвокатуру і адвокатська діяльність» адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.