flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Обмежувальний припис

19 листопада 2019, 16:32

     Обмежувальний припис видається судом на підставі заяви особи, яка постраждала від домашнього насильства або її представником.

     Суд може застосувати до кривдника такі обмеження:

     - заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;

     - усунення перешкод у користуванні майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;

     - обмеження спілкування з постраждалою дитиною;

     - заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалої особи;

     - заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;

     - заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв'язку особисто і через третіх осіб.

     Варто зауважити, що обмежувальний припис може передбачати застосування одразу кількох зазначених заходів. Обмежувальний припис видається на строк від 1 до 6 місяців.

     За умисне невиконання обмежувальних приписів передбачена кримінальна відповідальність у виді арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до двох років (стаття 390-1 Кримінального кодексу України).

     За інформацією Мінсоцполітики – 70 % жінок стикалися з насильством, із них 31 % – за останні 12 місяців. Нацполіція повідомляє, що 90 % скарг щодо домашнього насильства надходять саме від жінок.

     Якщо ви постраждали від домашнього насильства, негайно звертайтеся за захистом своїх прав, допомогти в цьому покликані центри з надання безоплатної правової допомоги, які на безоплатній основі зобов’язані надати юридичну консультацію та допомогти з оформленням процесуальних документів.

     Адреса Шепетівського відділу поліції: вул. В. Котика, 3, м. Шепетівка, Хмельницька область, 30400 (зразок заяви).

     Адреса Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: вул. Героїв Небесної Сотні, 44, м. Шепетівка, Хмельницька область, 30400.

     У заяві про видачу обмежувального припису повинно бути зазначено:

     1)  найменування суду, до якого подається заява;

     2) ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) заявника та заінтересованої особи, їх місце проживання чи перебування, поштовий індекс, відомі номери засобів зв’язку та адреси електронної пошти, у разі якщо заява подається особою, зазначеною у пунктах 3 і 4 частини першої статті 350-2 цього Кодексу, - процесуальне становище особи, яка подає заяву, із зазначенням її імені (прізвища, імені та по батькові), місця проживання чи перебування, поштового індексу, відомих номерів засобів зв’язку та адреси електронної пошти, а також ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) дитини або недієздатної особи, в інтересах якої подається заява, місце її проживання чи перебування, поштовий індекс, відомі номери засобів зв’язку та адреси електронної пошти, якщо такі відомі;

     3) обставини, що свідчать про необхідність видачі судом обмежувального припису, та докази, що їх підтверджують (за наявності).