Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області визнав винуватим 38-річного шепетівчанина у заподіянні умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого (частина 2 статті 121 КК України) та призначив йому покарання у виді 8 років й 6 місяців позбавлення волі. Стягнув з нього на користь сестри загиблого витрати на поховання у сумі 4874 грн., на користь його доньки – 300 тисяч гривень моральної шкоди й по 5 000 гривень кожній – на правничу допомогу адвоката.
Події, про які йдеться у вироку, сталися 5 березня цього року в Шепетівці. Обвинувачений разом зі співмешканкою вирішили відзначити день народження її онука у сусідів. Прихопивши літр горілки, пішли до них. У сусідського подружжя саме гостював їхній товариш. Після вживання алкоголю чоловіки вийшли надвір й на сходах між двома гостями почалася словесна перепалка, у ході якої обвинувачений спочатку штовхнув сусідського гостя руками в груди, той втримався на ногах, потім вдарив ногою – чоловік злетів зі сходів додолу, вдарився головою об бетон і втратив свідомість. Наступного дня він помер у лікарні від закритої черепно-мозкової травми із багатоуламковим переломом кісток черепа.
Під час судового розгляду справи шепетівчанин своєї вини не визнав. Сказав, що його обмовили сусіди. Мовляв, конфлікт із потерпілим був не у нього, а у сусіда, котрий виганяв того з хати через ревнощі до дружини, і сусід, а не він, спихнув того чоловіка зі сходів.
Проте свідки – подружжя сусідів – запевнили, що саме обвинувачений розпочав конфлікт з потерпілим, бо той плечем зачепив його, коли спускався сходами. У відповідь на це він штовхнув його спочатку руками, а потім – ногою. Чоловік злетів на землю і ненадовго втратив свідомість, коли прийшов до тями, просив не викликати швидкої. Однак на ранок вони знайшли його без свідомості на підлозі у коридорі та викликали медиків.
Суд відхилив показання обвинуваченого про непричетність до злочину, позаяк їх спростовують докази: окрім показань свідків, висновки й показання судово-медичних експертів, протоколи слідчих експериментів, огляду місця події, що узгоджуються між собою.
«Обвинувачений, завдаючи без будь-якого попередження удар з великою силою взутою ногою в грудну клітку потерпілого, який цього не очікував і не спроможний був захищатися, розраховував на особливу силу удару. Отже, способом заподіяння тілесних ушкоджень (потерпілому – авт.) є скидання з висоти в обстановці, яка не давала підстав сумніватися, що внаслідок падіння останній може отримати різного ступеня тяжкості тілесні ушкодження. Тому такий механізм насильства судом розцінюється як прояв умисного заподіяння тілесних ушкоджень, що фактично настали, оскільки в його основі лежать усвідомлені та вольові дії обвинуваченого, який обрав та застосував цей спосіб», – констатує суд.
При призначенні покарання суд, зокрема, врахував, що обвинувачений неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, відбував покарання у місцях позбавлення волі, має непогашену судимість, не працює, за місцем проживання характеризується позитивно, те, що він не розкаявся, й думку потерпілих, котрі просили його суворо покарати. Обставинами, які обтяжують покарання, суд визнав вчинення злочину у стані алкогольного сп’яніння та рецидив злочинів.
Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.
За повідомленням пресслужби суду